JUDO   |   KARATE   |   AIKIDO
Etusivu arrow Ajankohtaista
Ajankohtaista
Kobudoleiri 5.-6.5.2018
16.04.2018
Tmi Matsuoi järjestää kobudoleirin Budoseura Genbukain salilla 5.-6.5.2018
 
Opettaja: Soshi Matsuoi 8.dan Hanshi
 
Harjoitusajat:
La 5.5. 
klo 10.00 – 11.30
klo 13.30 – 15.00 
klo 15.30 – 17.00
 
Su 6.5. 
klo 10.00 – 12.00 
klo 14.00 – 16.00
 
Ohjelma: Bojutsu, Saijutsu, Tankensabaki, Nunchaku
 
Hinta: 65€ (opiskelijat -10% vain ennakkoon maksettaessa)
 
Maksetaan T:mi Matsuoin tilille (Nordea FI9113883000303127)
Viimeistään 04.05.2018 mennessä.
Paikan päällä maksettaesa peritään 5 euron lisämaksu.
Maksukuitti paikan päällä. 
 
Lisätietoja löydät leirimainoksesta. 
 
La 14.4 kataharjoitus peruttu
12.04.2018
La 14.4. klo 12:30 - 14 kata- ja kobudoharjoitus on peruttu Ohjaajaleirin vuoksi.
 
Kasaba-Sensein erikoisharjoitus ma 23.4.
09.04.2018
 
Paasiaisena treeneja peruttu - osallistu Paasiaisleirille
29.03.2018

Pääsiäisenä on seuraavat harjoitukset peruttu:

Kiirastorstai:  29.3. junnut ja nuoret (junnukurssin harjoitukset on normaalisti)

Pitkperjantai: 30.3. klo 18:30 - 20:00 harjoitukset on peruttu

Lankalauantai: 31.3. klo 12:30 - 14:00 kataharjoitukset ja klo 14:00 - 15:30 kurssien harjoitukset on kaikki peruttu 

Pääsiäissunnuntai 1.4. junnujen ja nuorten harjoitukset on peruttu

 

Pääsiäisenä pidetään Kilterin koululla aikuisten Pääsiäisleiri. Kannattaa ehdottomasti osallistua siihen! 

Lisätietoja Pääsiäisleiristä löydät tästä. 

 
Junioreiden ja nuorten treenit P??si?isen? peruttu
29.03.2018
Torstaina 29.3 ja sunnuntaina 1.4.2018 ei ole junioreiden aikä nuorten treenejä. Hyvää pääsiäistä!
 
Junnujen salikisojen tulokset 18.3.2018
18.03.2018

Junioreiden salikisojen tulokset 18.3.2018:

Valkoiset vyöt, kata:

1. Elias

2. Akseli

3. Eino

 

Valkoiset vyöt, pyykkipoikaottelu:

1. Akseli

2. Elias

3. Eino

 

Valkoiset ja keltaiset, ipponkumite:

1. Janhvi+Aishwarya

2. Mila+Mikko

3. Akseli+Elias

 

Keltaiset, kata:

1. Mila

2. Janhvi

3. Aiswarya

 

Keltaiset, pyykkipoikaottelu:

1. Aishwarya

2. Mila

3. Janhvi

 

Natsalliset keltaiset, kata:

1. Susanna

2. Noor

3. Jodeka

 

Keltaisetn 2.natsa ja oranssit, pyykkipoikaottelu:

1. Gabriella

2. Mea

3. Jalo

 

Natsalliset keltaiset ja ylemmät vyöt (oranssit+vihreät), ipponkumite: 

1. Susanna+Mea

2. Noor+Gabriella

3. Jodeka+Keerthika

 

Oranssit ja vihreät, kata:

1. Otso

2. Gabriella

3. Aaro 

 

 
<< Alkuun < Edellinen 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Seuraava > Loppuun >>

Tulokset 64 - 84 / 678